طراحی

در این کتاب که شامل شش بخش است در مورد تاریخ و سیر تکامل نقشهای تزئینی، شیوه انجام تذهیب، واژگان و تعابیر تذهیب و مذهبان سخن رفته است که هر بخش آن با نمونه هایی همراه است.

نام کتاب

نویسنده

مترجم

انتشارات

شیوه تذهیب اردشیر مجرد تاکستانی سروش

۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۳۴

این کتاب مرجع طراحان و گرافیست ها است  و حاوی چهار هزار طرح تزئینی می باشد.

نام کتاب

طراح

مترجم

ناشر

۴۰۰۰ طرح تزئینی (گل و گیاه) گراهام لسلی مک کالم سونیا رضاپور انتشارات یساولی

۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۲۳

در کتاب حاضر “غلامرضا اسماعیل زاده” حاصل سالها قلم زدن و تجربه خود را در این زمینه در ده فصل: ابزار و مصالح کار، طراحی، قلم گیری، جادوی هزار رنگ در نقاشی ایرانی، مشق از آثار استادان قدیم و… با بیانی روان و زبانی ساده، به همراه نقاش یهای مینیاتور زیبا، ارائه داده است.

 

نام کتاب

نویسنده

طرح و تدوین

ناشر

آموزش نقاشی ایرانی غلامرضا اسماعیل زاده رضا یساولی انتشارات یساولی

۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۲۱

حفظ هویت ملی ، اصالتها ی هنری و آثار گرانسنگ ایران زمین به عنوان امانتی با ارزش وظیفه ملی هر ایرانی است، در این راستا انتشارات میردشتی  با پشتوانه چندین ساله در عرصه نشر، انتشار مجموعه کتابهای آموزش هنرهای سنتی ایران را با هدف ترویج، گسترش و انتقال بخشی از میراث ارزشمند هنری کشورمان به نسل حاضر در برنامه کاری خود قرار داده است.
این کتاب بعنوان دومین اثر از مجموعه کتاب های آموزش تذهیب، مینیاتور، نقش مایه های ایرانی و … می باشد.

 

نام کتاب

طراح

مترجم

ناشر

رسم المشق تذهیب(اسلیمی) محمدرضا هنرور اکرم برآبادی میردشتی

۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۶:۰۹

طرح های هندسی هرچند که هنر بس قدیمی و سنتی بوده، لیکن بازتاب آن در هنرهای معاصر مورد بحث و گفتگو در محافل هنری قرار گرفته و همیشه مورد سوال می باشد.
قصد و نیت نشر این کتاب به تماشا گذاشتن آثار است نه شکافتن تاریخچه و فلسفه آن…همین بس که تا حدودی از تحولات و تاثیرات هنرهای اسلامی در طرح های هندسی اطلاعات مختصری حاصل نمائیم.

 

نام کتاب

 نویسنده

نام مترجم

ناشر

طرح های هندسی اسلامی(هنر گره سازی) ج.بورگوان  دکتر جلال الدین سلطان کاشفی فرهنگان

۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۵۵

نقوش فرش ایران و نگاره های تزئینی آن و از همه مهمتر مفاهیم بنیادی و شاید هم رازآمیز آنها، از جمله مباحث تخصصی فرش ایران می باشد که در طی چند دهه ی اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

در این کتاب به معرفی طبقه بندی قدیمی از طرح های فرش ایران پرداخته شده که بیش از دو دهه از عمر آن می گذرد و می نوان گفت امروزه مورد توجه و استفاده اغلب طراحان و تولیدکنندگان فرش قرار گرفته  و در مدارس و دانشگاه ها نیز به عنوان طبقه بندی اصلی طرحهای فرش ایران معرفی می گردد.
در این طبقه بندی بدون توجه به دلایل شکل گیری و پیدایش طرح ها و نقش ها و حتی ریز نقش های مورد استفاده در فرش، فقط با توجه به نوع آرایه ها و تزئینات طرح و همچنین اشکال تقلیدی به کار رفته و حتی با توجه به نوع تقسیم بندی متن فرش و جای گیری اشکال و تصاویر در آنها به دسته بندی  طرح های فرش ایران پرداخته اند و سپس با قیاس کلیه ی طرح های سایر فرشها و توجه به وجوه مشترک طرح در هر فرش با طبقه بندی مذکور، به اصطلاح تمتمی فرش ایران را در این فهرست گنجانیده اند.

نام کتاب

نام نویسنده

مترجم

ناشر

نقش و نگار اسلیمی ختایی در طراحی فرش و هنر تذهیب

محمدرضا هنرور

یساولی


۱۴ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۵:۴۸

صفحه ما در فیس بوک اشتراک گذاری شاتا