نام این طرح درختی تلفیقی می باشد که توسط احمد خان شاهرخی طراحی و رنگرزی شده است.این طرح کاملاً به سبک کرمان است و در آن از گل های فرنگ و بته به فراوانی استفاده شده و بندهای اسلیمی که با برگ تلفیق شده است. هم چنین در طراحی فرش کرمان برگ هائی به کاربرده می شود که به برگ های چدنی معروف می باشند و در این طرح از این برگ ها به سبک های مختلف استفاده شده است، بندهای اسلیمی به همان شکل خود و با حفظ اصالت بر روی کاغذ و در دل طرح جای گرفته اند. طرح و رنگ فوق العاده زیبا و چشم نواز می باشد ، در طراحی از نقوش مختلف به صورت تلفیقی در کنار یکدیگر استفاده شده و با آنکه تعداد رنگ در اینجا بسیار محدود می باشد ولی بازی رنگ ها را مشاهده می فرمائید و با این چند رنگ محدود چشم در چرخش و تعادل را کاملا ًبه وجود آورده است ، متن فرش از رنگ مایه سرمه ای و آبی های مختلف است.

در کل طرح، از رنگ های مات استفاده شده که این سبک رنگ آمیزی تقاضای بازار های خارجی بوده است.

در حاشیه هم دوباره تلفیق طرح ها را مشاهده می فرمائید که حاشیه کوچک و بزرگ در یکدیگر ادغام شده اند و به صورت یکسره طراحی شده و جدا سازی آنها توسط رنگ صورت گرفته، این فرش در ۲۷ شوال سال ۱۳۴۲ طراحی شده است.

تهیه و تدوین: لادن افضلی


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/bahaad/domains/kermancrafts.com/public_html/wp-content/themes/kermancrafts/single-gallery.php on line 42

۰۷ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۶

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه ما در فیس بوک اشتراک گذاری شاتا