هنرمندان مازندران ۶۰ مهر اصالت ملی و یونسکو دریافت کردند

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران با اشاره به جایگاه بالای هنرمندان صنایع دستی در جهان گفت: تاکنون ۴۸ نشان مهر اصالت ملی و ۱۲ مهر اصالت یونسکو دریافت شده است.
سیف الله فرزانه، در حاشیه نمایشگاه ملی صنایع دستی و هنرهای سنتی گفت: این رویداد فرصت خوبی برای معرفی صنایع دستی جهانی و متفاوت مازندران است.
وی با اشاره به جایگاه بالای هنرمندان رشته های صنایع دستی در جهان و وجود ١٢ نشان مهر اصالت یونسکو در استان، گفت: هنرمندان صنایع دستی مازندران تا امروز ۴٨ نشان مهر اصالت ملی دریافت کردند.
مدیرکل میراث فرهنگی گفت: برگزاری شب های فرهنگی طرح متفاوتی بود که در حاشیه این نمایشگاه برگزار می شود و هدف آن شناخت بیشتر مردم نسبت به رشته های اصیل صنایع دستی مازندران است.
سیف الله فرزانه با اشاره به استقبال مردم از کارگاه های زنده صنایع دستی در این نمایشگاه گفت: توسعه و ترویج صنایع دستی و ایجاد انگیزه تولید صنایع دستی در جوانان از اهداف مهم این اداره در این نمایشگاه است.
وی با اشاره به حمایت تمام دستگاه ها و نهادها از صنایع دستی گفت: رسانه ها نقش مهمی در معرفی هنرهای اصیل استان دارند.
گفتنی است این نمایشگاه تا یکم شهریور ماه ٩٨ در مرکز نمایشگاهی نیاوران، کیلومتر ٣ جاده ساری به قائمشهر برپا خواهد بود و از ساعت ١٧ الی ٢٣ میزبان علاقه مندان به حوزه صنایع دستی است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه ما در فیس بوک اشتراک گذاری شاتا