نخستین جشنواره سبدبافی در کشکسرای مرند برگزار شد

نخستین جشنواره سبدبافی شهرستان مرند با حضور معاون استاندار آذربایجان شرقی در شهر کشکسرای برگزار شد.
داود گرشاسبی، ظهر امروز در نخستین جشنواره سبدبافی شهرستان مرند، اظهار داشت: فرصت ها و توانمندی های در کارگروه کشاورزی شهرستان مطرح می شود اما هدف این است که با برپایی اینگونه جشنواره ها، این ظرفیت ها را اجتماعی کنیم.
فرماندار ویژه مرند با اشاره به برگزاری جشنواره های زردآلو و بادام در این شهرستان افزود: برگزاری جشنواره های سالانه شهرستان مرند تدوین شده و با توجه به توانمندی این شهرستان، تلاش داریم هر ماه در یکی از این مناطق اقدام به برپایی جشنواره کنیم..
وی از برگزاری جشنواره های سیب، زعفران، پتانسیل های بوم گردی و طبیعت گردی شهرستان مرند در ماه های آینده خبر داد.
گرشاسبی همچنین با اشاره به نقش بانوان در اقتصاد خانواده تصریح کرد: یکی از دغدغه های شهرستان مرند، بیکاری بانوان است، ایران شاید تنها کشوری است که یک نفر شاغل بوده و اعضای خانواده از قبال آن گذران زندگی می کنند و اگر بتوانیم بانوان را در حوزه اجتماعی آموزش داده و به تولید صنایع دستی و تبدیلی ورود دهیم، نقش آنان در اقتصاد خانواده موثرتر خواهد بود.
معاون استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: بانوانی که دارای مهارت هستند، باید به صحنه اجتماعی بیایند و از این طریق به رونق اقتصاد خرد خانواده کمک کنیم.
فرماندار ویژه مرند در ادامه بر ضرورت ارتباط گیری حوزه تولید با بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی تاکید کرد و گفت: سالیانه ۲۴۳ تن بادام در شهرستان مرند تولید می شود که اگر بسته بندی بادام به سمت سبد سوق داده شود، نزدیک ۲۴۳ هزار سبد یک کیلویی مورد نیاز است که تحولی در عرصه سبدبافی شهرستان مرند ایجاد می شود.
گرشاسبی افزود: توانایی ذائقه سازی باید در شهرستان مرند تقویت شود تا از این طریق، تولیدات صنایع دستی به بازارهای هدف هدایت شده و بهره برداری اقتصادی صورت بگیرد.
معاون استاندار آذربایجان شرقی تحقق شعار اقتصاد مقاومتی با تکیه بر مردم را مهم ارزیابی و عنوان کرد: اگر نیروی انسانی، زمین و آب منطقه حمایت و مدیریت نشود، در آینده دچار مشکل خواهیم شد و به دنبال آن برای تحقق اقتصاد مقاومتی تلاش کرد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه ما در فیس بوک اشتراک گذاری شاتا