تهران در آستانه برگزاری بزرگترین نمایشگاه فرش دستباف جهان

در بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران، بیش از ۶۸۰ مشارکت کننده حضور دارند و گنجینه‌ای از قالی های دستباف، مهم‌ترین کالای فاخر ایرانی و آثار کم نظیر بافندگان و هنرمندان ایرانی را به نمایش می گذارند.
آقای مجید محمد پناه مدیرعامل شرکت فرش ایران و مجری بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف گفت: در این نمایشگاه انواع فرش های دستباف مناطق مختلف کشور در اندازه ها و رنگ های مختلف، قالی و قالیچه و تابلو فرش های مختلف ارائه و فضایی بسیار متنوع و رنگارنگی را در معرض دید مخاطبان قرار می دهد که چشم هر بیننده ای را خیره خواهد کرد.
وی افزود: قرار است همزمان با برگزاری بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران؛ چندین هیات بازرگانی و تجاری از کشورهای مختلف جهان با حضور در محل نمایشگاه، ضمن بازدید از تولیدات فرش دستباف کشورمان، با تولیدکنندگان و فروشندگان ایرانی وارد مذاکرات تجاری شوند.
مدیرعامل شرکت فرش ایران با بیان اینکه بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف با تمرکز بر موضوع های تخصصی و صادراتی و همچنین فروش داخلی برپا خواهد شد،گفت:این نمایشگاه در فضایی حدود ۵۰ هزار متر مربع و در ۱۳ سالن نمایشگاهی برپا می شود و در آن بهترین فرش های عتیقه و معاصر کشورمان در معرض دید علاقمندان قرار می گیرد.
محمدپناه اضافه کرد: خارجی صادرات در کنار فروش داخلی، معرفی ظرفیت های این بخش اقتصادی، برنامه ریزی برای حل مشکلات، موانع و نقاط ضعف موجود این صنعت، ایجاد بستر های مناسب برای سرمایه گذاری های خارجی خارجی و خارجی ، ایجاد زمینه اشتغال و کارآفرینی، آشنایی دست اندرکاران با محصولات، نوآوریها و ظرفیت های موجود، ایجاد فضای رقابتی سالم میان تولیدکنندگان داخلی برای ارتقای کیفیت تولید و ایجاد ارتباط مستقیم و رو در رو میان تولیدکنندگان و مصرف کنندگان ، مهمترین اهداف برگزاری بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف است.
وی افزود: نمایشگاه بیست و هشتم با محوریت مرکز ملی فرش ایران و با حضور و مشارکت اتحادیه های مختلف این صنعت شامل اتحادیه تولید کنندگان، صادرکنندگان و فروشندگان و همچنین مراکز علمی و دانشگاهی و متخصصان و طراحان و دیگر تشکل های صنفی این حوزه، برگزار می شود.
برگزاری چندین کارگاه علمی و آموزشی،رونمائی از برترین فرش های سال کشور، بافت زنده فرش برخی از برنامه های جانبی بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران است
بیست و هشتمین نمایشگاه فرش دستباف ایران از ۳ تا ۹ شهریورماه هر روز از ساعت ۱۰ تا ۱۹ در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آماده بازدید علاقمندان خواهد بود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه ما در فیس بوک اشتراک گذاری شاتا