از پیگیری ایجاد بازارچه دائمی صنایع دستی کرمان تا برخورد با تخلفات امکان عمومی

معاون عمرانی استاندار کرمان گفت: متاسفانه نمایشگاه دائمی صنایع دستی در کرمان نداریم که قرار شد میراث فرهنگی بررسی و مکانی را برای این موضوع در نظر بگیرد که تولیدات صنایع دستی در آن مکان ارائه شود.
“سیدمصطفی آیت اللهی موسوی” امشب ۱۳ اسفنماه در جلسه ستاد خدمات سفر استان کرمان اظهار کرد: متاسفانه نمایشگاه دائمی صنایع دستی در کرمان نداریم که قرار شد میراث فرهنگی بررسی و مکانی را برای این موضوع در نظر بگیرد که تولیدات صنایع دستی در آن مکان ارائه شود. وی افزود: در ایام نوروز سیاه چادر عشایری در ۳۰ کیلومتری ورودی و خروجی شهرهای استان کرمان برپا خواهد شد که این مسئله برای استفاده گردشگران و درآمد عشایر است و از سوی دیگر آمار تلفات حوادث را که در این مسیرها بالاست، کاهش می دهد.
موسوی تصریح کرد: نمایشگاه صنایع دستی در ایام نوروز تا سال گذشته در محل یخدان مویدی برپا می شد که در نوروز ۹۸ در ورودی شهر کرمان و میدان ورودی هفت باغ علوی دایر خواهد شد. معاون عمرانی استاندار کرمان با اشاره به اینکه در ورودی های شهر پایگاه های هلال احمر فعال خواهند شد، گفت: تیم های گشت نوروزی یک نوبت از اماکن عمومی و … بازدید داشته اند و در بازدید مجدد با تخلفات به شدت برخورد خواهیم کرد و رستوران ها مورد تاکید ما هستند. “غلامرضا فرخی” مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان در این جلسه اظهار کرد: کرمان حضور بسیار خوبی در نمایشگاه سراسری گردشگری در تهران داشت و نمایشگاه صنایع دستی کشور نیز در کرمان با ۲۰۰ غرفه به خوبی برگزار شد.وی افزود: یک کلیپ تبلیغاتی از استان کرمان و چهار کلیپ از چهار منطقه شمال، جنوب، شرق و غرب تهیه شده که در هواپیمایی ماهان، قطار، اتوبوس ها پخش خواهد شد. فرخی در ادامه با اشاره به آمادگی استان کرمان برای سفرهای نوروزی تصریح کرد: هتل های چهار ستاره و پنج ستاره استان کرمان برای ایام نوروز رزرو شده اند.”محمدجواد فدایی” استاندار کرمان در این جلسه با گلایه از عدم حضور برخی از مدیران در جلسه اظهار کرد: باید سامانه دریافت شکایات و نظرات مسافران و گردشگران به صورت شبانه روزی فعال باشد و مردم باید احساس کنند که مسوولان نسبت به مشکلات و رفع آنها حساس و برای آنها اهمیت قائل هستند. در این جلسه اعلام شد ۸۰ ایستگاه انتظامی نوروزی در سطح استان کرمان در ایام نوروز فعال خواهد شد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه ما در فیس بوک اشتراک گذاری شاتا