بازارچه عرضه تولیدات بانوان در کرمان راه‌اندازی می‌شود

مدیر‌کل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان با اشاره به لزوم راه‌اندازی بازارچه دائمی عرضه تولیدات بانوان در مرکز استان و شهرستان‌ها گفت: این بازارچه با هدف حمایت از زنان سرپرست خانواری که در فروش تولیدات خود با مشکلات روبه‌رو هستند ایجاد می‌شود.
فاطمه‌السادات حسینی صبح امروز در سومین کارگروه اشتغال بانوان و خانواده با موضوع اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه ۱۷ پیشنهاد و طرح اقتصاد مقاومتی به ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان تقدیم شده است اظهارداشت: ۷ پروژه اقتصاد مقاومتی ویژه بانوان و خانواده در استان کرمان تعریف شده است.
وی با بیان اینکه در استان کرمان مشارکت بانوان در فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی بسیار بالا است و رتبه اول کشوری را داریم گفت: نمایشگاه و بازارچه‌ای در شان زنان کرمانی برای عرضه محصولات خودشان وجود ندارد.
مدیر‌کل امور بانوان و خانواده استانداری کرمان افزود: نخستین پروژه اقتصاد مقاومتی راه‌اندازی بازارچه دائمی عرضه تولیدات بانوان در مرکز استان و شهرستان‌ها است که امروز مصوب و متولی این پروژه شهرداری کرمان و سایر شهرداری‌ها در شهرستان‌ها هستند.
وی با اشاره به اینکه خانواده‌هایی داریم که آسیب‌دیده هستند بیان کرد: هدف ما در راه‌اندازی بازارچه در مرحله اول حمایت از زنان سرپرست خانوار است که در فروش تولیدات خود با مشکلات بزرگی روبه‌رو هستند.
حسینی با بیان اینکه مکانی که قرار است تحت عنوان بازارچه راه‌اندازی شود باید در شان و جایگاه بانوان باشد گفت: این بازارچه نباید در یک نقطه حاشیه‌ای و یا در منطقه پرت بوده و همچنین تبلیغات شهری برای فروش بیشتر صورت بگیرد.
در این جلسه محسن پوراسماعیلی معاون خدمات شهری شهردار کرمان با بیان اینکه شهرداری فضای مناسبی را برای ایجاد بازارچه فراهم می‌کند اظهارداشت: با توجه به امکاناتی که داریم آماده همکاری برای ایجاد و راه‌اندازی بازارچه عرضه تولیدات بانوان در کرمان هستیم.
معاون خدمات شهری شهرداری کرمان افزود: شهرداری آمادگی دارد در دو نقطه شهر کرمان یکی در خیابان ابوذر تحت عنوان بازارچه ابوذر و دیگری در نقطه دیگر با عنوان بازار قلعه محمود مکان‌هایی برای عرضه تولیدات خانگی واگذار کند.
حمید ملانوری سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری کرمان نیز در سومین کارگروه اشتغال بانوان و خانواده با موضوع اقتصاد مقاومتی با بیان اینکه شهرداری موظف است که نسبت به راه‌اندازی حداقل یک بازارچه برای عرضه تولیدات بانوان در اسرع وقت در شهر کرمان اقدام کند اظهارداشت: امیدواریم که افتتاح این بازارچه را در شهریورماه در هفته دولت داشته باشیم.
سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری کرمان افزود: شایسته است که در این بازارچه‌ها، غرفه‌هایی برای عرضه محصولات فرهنگی در حوزه عفاف و حجاب درنظر گرفته شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه ما در فیس بوک اشتراک گذاری شاتا