راه‌اندازی بزرگترین نمایشگاه صنایع دستی در فهرج

فرماندار فهرج در حاشیه افتتاح بزرگترین نمایشگاه صنایع دستی و گردشگری شرق استان کرمان در این شهرستان بیان داشت: در این نمایشگاه، صنایع دستی شهرستان فهرج از جمله پته‌دوزی، حصیربافی،گلیم‌بافی و دیگر صنایع دستی این شهرستان به نمایش گذاشته شده است.
غلامرضا نژاد خالقی بیان کرد: این نمایشگاه در نخستین روز برپایی با استقبال جوانان و مردم این شهرستان روبه‌رو شد رونق صنایع دستی و پته‌دوزی، گلیم‌بافی و حصیربافی می‌تواند نقش بسیار مهمی در اقتصاد این شهرستان داشته باشد.
فرماندار فهرج با اشاره به نامگذاری سال اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال از سوی رهبر معظم انقلاب بیان کرد: کار های بسیار خوبی در زمینه گردشگری و صنایع دستی در این زمینه در شهرستان فهرج صورت گرفته است.
نژادخالقی با اشاره به جاذبه‌های بسیار زیبای طبیعی این شهرستان گفت: ریگ‌های یلان ظرفیت بسیار بی‌نظیری در شهرستان فهرج است و می‌تواند برای این شهرستان از طریق گردشگری درآمدزایی شود و با توجه به حضور گردشگران در این شهرستان صنایع دستی نیز به فروش برسد.
حمید وحیدزاده رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری فهرج نیز در حاشیه این مراسم بیان داشت: این نمایشگاه با ۳۰ غرفه در بخش‌های صنایع دستی و گردشگری راه‌اندازی شده است و به مدت ۱۰ روز برای بازدید علاقه‌مندان دایر است.
وی از افزایش گردشگران داخلی و خارجی نسبت به سال گذشته در شهرستان فهرج خبر داد و گفت: حضور گردشگران نسبت به سال گذشته ۶۰ درصد در این شهرستان افزایش پیدا کرده است و ساختمان پایگاه جهانی کویر لوت فهرج تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه ما در فیس بوک اشتراک گذاری شاتا