هنر زنان پته‌دوز و قالیباف کرمانی مستند می‌شود

مسؤول واحد خواهران ستاد کشوری عتبات عالیات در سفر به کرمان از ساخت فیلم مستند فعالیت خواهران در کرمان خبر داد.
روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان، فرحناز بیگی اظهار داشت: از آن‌جا که در سطح کشور خواهران بسیاری در امر جمع‌آوری نذورات برای بازسازی و توسعه حرم‌های مطهر ائمه (ع)، بافت فرش برای صحن حضرت زهرا (س) و دیگر زمینه‌ها فعالیت دارند، مقرر شد ضمن سفر به استان‌های مختلف این فعالیت‌ها را تصویربرداری و در قالب مستند، ماندگار کنیم.
مسؤول واحد خواهران ستاد کشوری عتبات عالیات بیان کرد: استان کرمان از جمله استان‌های فعال در بحث فعالیت خواهران است که امیدواریم بتوانیم انعکاس مناسبی از این فعالیت‌ها داشته باشیم.
وی افزود: در استان کرمان خواهران در دوخت پته برای حرم امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل (ع) و همچنین در چندین کارگاه بافت فرش و در بحث جمع‌آوری نذورات فعالیت‌های بسیار خوبی داشته و دارند که جزء استان‌های ویژه در کشور محسوب می‌شوند.
در استان کرمان بیش از ۴۰۰ نفر از خواهران در بخش‌های بافت فرش، دوخت پته، همیاری و جمع‌آوری نذورات با ستاد بازسازی عتبات عالیات همکاری دارند و امسال ۷۳۴ نفر از خواهران از استان کرمان در بحث پخت غذا و پذیرایی در موکب‌های اربعین حسینی با ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان همکاری دارند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه ما در فیس بوک اشتراک گذاری شاتا