کارگاه قالیبافی ویژه نابینایان در کرمان راه‌اندازی شد

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان کرمان گفت: ایجاد یک کارگاه قالیبافی برای نابینایان و آموزش آنها برای قالیبافی یک کار شگفت‌انگیز و فوق‌العاده بود که در استان کرمان انجام شد.
علیرضا اسدی با اشاره به اینکه امسال به نام اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نام‌گذاری شده است، اظهار داشت: این نشان از اهمیت توجه به ایجاد اشتغال در بین گروه‌ها و اقشار مختلف جامعه دارد.
وی با اشاره به عملکرد سازمان بهزیستی استان کرمان برای روشندلان در این استان گفت: ایجاد یک کارگاه قالیبافی برای نابینایان و آموزش آنها یک کار شگفت‌انگیز و فوق‌العاده بود که در استان کرمان انجام شد.
معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی استان کرمان با تاکید بر اینکه تاکنون در زمینه قالیبافی و زیباپسندی برای نابینایان کمتر کار شده است تصریح کرد: در چند ماه گذشته آموزش‌های اولیه به ۲۰ نفر از توان‌خواهان انجام شده و در ماه‌های آینده به بحث‌های تجاری پرداخته می‌شود.
وی با بیان اینکه ۱۵ هزار دانشجوی معلول در کشور وجود دارد که شش هزار نفر از آنها نابینایان هستند گفت: از هزار و ۵۰۰ دانشجوی گروه‌های هدف ما در استان کرمان ۷۵۰ نفر دانشجوی معلول در استان داریم که ۳۰۰ نفر از آنها نابینا هستند.
اسدی با اشاره به اینکه نیمی از دانشجویان معلول استان را دانشجویان روشندل به خود اختصاص داده‌اند گفت: این نشان از جایگاه ویژه نابینایان در زمینه علمی و توانمندی و همت بیشتر روشندلان نسبت به سایر معلولان برای علم‌ورزی و علم‌آموزی دارد.
وی با بیان اینکه به تازگی در چند فاز اقداماتی برای مناسب‌سازی در سطح شهر انجام شده گفت: امیدواریم که این اقدامات در دیگر اماکن عمومی استان گسترش پیدا کند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه ما در فیس بوک اشتراک گذاری شاتا