برگزاری جشن جهانی گلیم در آذرماه/معرفی مادر صنایع دستى جهان

معاون صنایع دستى اداره کل میراث فرهنگى، صنایع دستى و گردشگرى استان کرمان تاریخ جشن جهانى گلیم را در آذر ماه اعلام کرد وگفت: این جشن با حضور معاونین رئیس جمهور، سفرا کشورهاى دیگر، جمعى از نمایندگان مجلس، مسئولین استانى و شهرستان برگزار خواهد شد.
“غلامرضا فرخى” امروز ۲۳ مهرماه در نشست کارگروه گلیم سیرجان با بیان اینکه ثبت جهانى گلیم یک امتیاز براى سیرجان، کرمان و ایران است که اتفاق افتاده و باید از این فرصت نهایت استفاده کنیم افزود: نگاه ها به استان کرمان با این ثبت تغییر کرده است و استان از رتبه ٣٠ در بین٣١ استان در صنایع دستى بود به برترین ها تبدیل شده است.
معاون صنایع دستى اداره میراث با اشاره به زحمات هنرمندان سیرجان گفت: ما در بحث آموزش، تولید، صادرات فعالیت هاى خوبى داشته ایم.که این ها همه نتیجه فعالیت هنرمندان سیرجان است.
فرخى تاریخ جشن جهانى گلیم را در آذر ماه اعلام کرد وگفت: این جشن با حضور معاونین رئیس جمهور، سفرا کشورهاى دیگر، جمعى از نمایندگان مجلس، مسئولین استانى و شهرستان برگزار خواهد شد.
وى معرفى «ماه نساء شهسوارى» را به عنوان مادر صنایع دستى در جهان یک اتفاق خوب دانست و گفت: خانم شهسوارى با داشتن بیش از ١٠٠سال و هنر این رشته به عنوان مادر صنایع دستى ایران معرفى و انتخاب شد و مسئولین کشورى تصمیم گرفتند او را به عنوان مادر صنایع دستى جهان معرفى کنند.
معاون صنایع دستى اداره کل میراث فرهنگى، صنایع دستى و گردشگرى استان کرمان تغییر دیدگاه ها نسبت به استان را مثبت ارزیابى کرد و گفت: طى ١۵روز تمامى رسانه هاى خارجى و داخلى ثبت جهانى گلیم را به خوبى پوشش دادند.
وى ارزیابى از شهر جهانى را هر ساله دانست و گفت: باید تمامى نواقص رفع و در این خصوص رشد داشته باشیم. اگر آیتم ها رعایت نشود ثبت جهانى از لیست خارج مى شود.
فرخى در پایان یاد آور شد لوح شهر جهانى تقدیم شهردار آن شهر مى شود که در این خصوص فعالیت بیشتر شهردار را مى خواهد.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه ما در فیس بوک اشتراک گذاری شاتا