۶۱۰۰ مترمربع فرش نفیس توسط مددجویان در استان کرمان بافته شده است

مدیر‌کل کمیته امداد امام خمینی استان کرمان با اشاره به اینکه از ابتدای امسال ۶ هزار و ۱۰۰ متر مربع فرش گران‌قیمت توسط مددجویان در استان کرمان بافته شده است گفت: دو هزار و ۵۵۰ قالیباف فعال مددجوی کمیته امداد در استان کرمان فعالیت می‌کنند.
یحیی صادقی اظهار‌‌داشت: امسال ۹۸ میلیارد تومان از منابع بانکی و ۸۰ میلیارد تومان از منابع کمیته امداد امام خمینی برای پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه خوداشتغالی به مددجویان کمیته امداد اختصاص داده شده است.
وی با اشاره به اینکه هدف کمیته امداد از حمایت مددجویان تحت پوشش، توانمندسازی آنها است گفت: اخیرا با مجوزی که از مراجع تقلید و رهبر معظم انقلاب گرفته شده از محل جمع‌آوری زکات نیز به مددجویان تسهیلات خوداشتغالی پرداخت می‌شود.
مدیر‌کل کمیته امداد امام خمینی استان کرمان با بیان اینکه در شهریورماه امسال ۲۳۱ وانت نیسان به مددجویان تحویل داده شد و این افراد به‌صورت اقساط پول وانت را پرداخت می‌کنند افزود: در جنوب استان کرمان حدود ۷۰ تراکتور واگذار کردیم که ماهیانه به‌طور میانگین حدود ۳ میلیون تومان برای مددجویان درآمد دارد.
وی با اشاره به اینکه ایجاد نیروگاه خورشیدی در برخی مناطق استان کرمان بسیار خوب جواب می‌دهد خاط‌ر‌نشان کرد: بر روی پشت‌بام منازل بعضی از مددجویان پنل‌های خورشیدی نصب می‌شود که امسال ۷۰ پنل خورشیدی وارد مدار شده و درآمد حدود ۷۵۰ هزار تومانی در ماه، برای مدد‌جویان دارد.
صادقی با بیان اینکه دو هزار و ۵۵۰ قالیباف فعال مددجوی کمیته امداد در استان کرمان فعالیت می‌کنند گفت: در ۶ ماهه اول امسال بالغ بر ۶ هزار و ۱۰۰ متر مربع فرش گران‌قیمت توسط مددجویان در استان کرمان بافته شده که حدود ۶ میلیارد تومان به‌فروش رسیده است.
وی با اشاره به اینکه تمامی تسهیلات با نظارت تمام به مددجویان پرداخت می‌شود افزود: مسئولان ارشد استان کرمان اعلام کردند که در سال گذشته حدود ۴۶ هزار شغل جدید در استان ایجاد شده که از این تعداد ۶ هزار و ۶۸۶ شغل توسط کمیته امداد امام خمینی استان کرما ایجاد شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه ما در فیس بوک اشتراک گذاری شاتا