۵۰ حرفه مختلف در حوزه صنایع دستی در آموزشگاه‌های استان کرمان تدریس می‌شود

رئیس اداره آموزش اداره کل آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استان کرمان با اشاره به اینکه ۵۰ حرفه مختلف در حوزه صنایع دستی در آموزشگاه‌های استان کرمان تدریس می‌شود گفت: احیای مشاغل سنتی استان و همچنین آموزش صنایع دستی از طریق مهارت‌آموزی در دستور کار است.
مجید ملامحمدی امروز در حاشیه برگزاری نخستین مسابقات آزاد کشوری مهارت پته در کرمان در جمع خبرنگاران اظهار‌داشت: برخاسته از قومیت‌های مختلف ایران، مشاغلی در سطح کشور ایجاد شده که هر کدام از اهمیت خاصی برخوردار هستند.
وی با اشاره به اینکه توجه به این مشاغل و توسعه آنها از ارکان اقتصاد مقاومتی و اجرای آن در کشور است گفت: از طرفی دشمن در صدد است تا اصالت و تولید را از جامع ایرانی بگیرد و ما نباید اجازه بدهیم.
رئیس اداره آموزش اداره کل آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استان کرمان با بیان اینکه اگر بخواهیم بحث اقتصاد مقاومتی را جدی بگیریم باید خودمان را در مقابل این هجمه‌ها مقاوم کنیم افزود: در استان کرمان مشاغل سنتی زیادی در زمینه صنایع دستی وجود دارد.
وی با اشاره به اینکه ۵۰ حرفه مختلف در حوزه صنایع دستی در آموزشگاه‌های آزاد و دولتی استان کرمان تدریس می‌شود خاطر‌نشان کرد: این مشاغل زودبازده هستند و خروجی زحمت افراد به سرعت دیده می‌شود.
ملامحمدی با بیان اینکه مشاغل سنتی با محیط زیست سازگاری بسیار مناسبی دارند گفت: این مشاغل نیاز به سرمایه‌گذاری کلان ندارند و به‌نوعی انتشار فرهنگ و آداب و رسوم ایرانیان است.
وی با اشاره به اینکه متاسفانه جامعه امروزی بیشتر وقت خود را در شبکه‌های مجازی بدون هیچ هدفی صرف می‌کند افزود: باید نسل جوان را با مهارت‌آموزی توانمند کرد و داشتن مهارت اشتغال پایدار ایجاد می‌کند.
رئیس اداره آموزش اداره کل آموزش‌های فنی و حرفه‌ای استان کرمان با اشاره به برگزاری مسابقات ملی پته در کرمان تصریح کرد: هنر پته‌دوزی از صنایع دستی استان کرمان است که جذابیت بسیار خاصی دارد.
وی با بیان اینکه این کالا تاریخ مصرف ندارد و هر چه بیشتر بماند، ارزش افزوده آن نیز بیشتر می‌شود و مشتریان خوبی در خارج از کشور دارد گفت: صادرات پته، صادرات فرهنگ و آداب و رسوم کرمانی به سراسر دنیا است.
نخستین دوره مسابقات آزاد کشوری مهارت پته از با حضور هنرمندانی از ۱۵ استان کشور در کرمان آغاز شده و تا فردا ادامه دارد

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه ما در فیس بوک اشتراک گذاری شاتا