ثبت راور به‌عنوان شهر جهانی فرش /قالی‌های کرمان از ترس مالیات بالا در انبارها خاک می‌خورد

رئیس کمیسیون قالی و صنایع دستی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: مکاتبات لازم برای به ثبت رساندن شهر راور به عنوان شهر جهانی فرش از سوی کمیسیون قالی و صنایع دستی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان انجام شده است.
فخری الله‌توکلی عصر امروز در نشست صمیمی رزم‌حسینی استاندار کرمان با اعضای هیأت نمایندگان و کادر اجرایی اتاق بازرگانی اظهار داشت: احیای صنعت فرش و صنایع دستی استان از دغدغه‌های استاندار کرمان و مسؤولان اتاق بازرگانی است و نگاه دولت به صنایع دستی باید به عنوان یک مقوله میراث فرهنگی و از منظر میراث معنوی باشد و تمام برنامه‌ها بر اساس این میراث با ارزش باشد.
رئیس کمیسیون قالی و صنایع دستی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان ادامه داد: برگزاری جشنواره، قرار دادن محصولات صنایع‌دستی در فروشگاه اینترنتی و همایش صنایع دستی، همکاری در چاپ دو جلد کتاب و برگزاری جلسه در محل فرمانداری‌ها از جمله اقدامات این کمیسیون است.
الله‌توکلی ابراز داشت: مکاتبات لازم برای به ثبت رساندن شهر راور به عنوان شهر جهانی فرش از سوی کمیسیون قالی و صنایع دستی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان انجام شده است.
وی از مالیات بالا برای فرش دستباف سخن به میان آورد و اضافه کرد: تولیدکنندگان ما، فرش‌ها را به‌علت وجود مالیات بالا در انبارها و خانه‌ها نگهداری می‌کنند، بنابراین نمی‌توانیم، فرش کرمان را به شکل محسوس در بازار ببینیم.
این فعال اقتصادی عنوان کرد: انجمن زنان سرمایه‌گذار صنایع‌دستی و گردشگری توسط کمیسیون قالی و صنایع دستی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان تشکیل شده است.
الله‌توکلی اظهار داشت: مسابقه عکس فرش دستباف در دکوراسیون داخلی توسط کمیسیون قالی و صنایع دستی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان برگزار شد که یک هزار قطعه عکس به این مسابقه ارسال شده است و نفرات برتر از پنج استان انتخاب شده‌اند.
وی از ثبت رسمی انجمن فرش استان کرمان خبر داد و خاطرنشان کرد: مطالعه بازار روسیه و چین برای صادرات فرش کرمان انجام شده است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه ما در فیس بوک اشتراک گذاری شاتا