حمایت از ۳ هزار بافنده فعال فرش در کرمان

یحیی صادقی، مدیر کل کمیته امداد استان کرمان در نشست با اعضای شورای دهستان سیریز از توابع شهرستان زرند که به منظور تعامل با معین اقتصاد مقاومتی دهستان سیریز برای توانمندسازی مددجویان و محرومان این دهستان برگزار شد، اقدامات کمیته امداد در جهت توانمندسازی مددجویان و محرومان را تشریح کرد.
وی به ظرفیت های بالای دهستان سیریز اشاره کرد و افزود: این دهستان ظرفیت های بالقوه زیادی دارد که می توان از این ظرفیت ها در جهت توانمندسازی محرومان بهره برد.
صادقی با بیان اینکه عمده مددجویان تحت حمایت کمیته امداد دهستان سیریز سالمندهستند، گفت: کمیته امداد آمادگی دارد در جهت توانمندسازی مددجویان و اقشار آسیب پذیر این دهستان همکاری کند.
وی تعداد قالی بافان فعال تحت حمایت کمیته امداد استان را سه هزار بافنده عنوان کرد و افزود: هزار و ۶۵۵ تخته فرش به متراژ بیش از هشت هزار متر مربع توسط بافندگان فرش تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان در سال ۹۵ تولید شده است.
صادقی ارزش این فرش های تولیدی را بیش از هفت میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: به منظور حمایت از تولید کنندگان فرش تحت حمایت، فرش های تولیدی مددجویان توسط کمیته امداد در تهران با قیمت بالاتری به فروش می رسد.
وی از تولید پوشاک مورد نیاز کارکنان شرکت گل گهر سیرجان و شرکت های وابسته توسط مددجویان کمیته امداد خبر داد وتصریح کرد: در حال حاضر ۸۰ نفر از مددجویان سیرجانی که اکثر آنان زنان سرپرست خانوار هستند در کارگاه خیاطی و تولیدی پوشاک کارکنان شرکت گل گهر مشغول به کار هستند.
مدیر کل کمیته امداد استان کرمان به راه اندازی سامانه توانمندسازی مددجویان اشاره کرد و افزود: با راه اندازی این سامانه میزان اشتغال های انجام شده در هر شهرستان و عملکرد شهرستان ها در حوزه اشتغال مشخص می شود.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه ما در فیس بوک اشتراک گذاری شاتا