فروش ۷۳میلیارد ریالی فرش کرمان درسال گذشته

رئیس کمیسیون قالی و صنایع دستی اتاق کرمان گفت: ۷۳میلیارد ریال سود فروش سال قبل فرش کرمان در بازارهای داخلی وخارجی است که توسط مددجویان کرمان بافته شد.
فخری الله توکلی گفت: صندوق کارآفرینی امید می تواند در زمینه ارائه تسهیلات به بافندگان فرش و سایر فعالان این حوزه کمک کند و درخواست داریم تدابیری اندیشیده شود تا دریافت تسهیلات آسان تر و روان تر شود.
وی افزود: برای برخی فعالیت های حوزه فرش مانند راه اندازی کارخانجات، رنگرزی تسهیلات صندوق کارآفرینی امید به مبلغ ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان جوابگوی نیاز اولیه در زمینه تامین منابع آنها نیست.
رئیس کمیسیون قالی اتاق کرمان تصریح کرد: پیشنهاد می شود یک دوره آموزشی با حضور نماینده صندوق کارآفرینی امید، برای آشنایی بافندگان فرش با ضوابط صندوق کارآفرینی برگزار شود.
الله توکلی اظهار کرد:از یک سال قبل تاکنون یکهزار و ۵۳۴ تخته فرش به متراژ هشت هزار و ۴۳۷ متر مربع به ارزش بیش از ۷۳ میلیارد ریال توسط مددجویان تحت حمایت استان کرمان تولید و به بازارهای داخلی و خارجی ارسال شده است.
شهرستان های راور، رفسنجان، کرمان، سیرجان، زرند، و بخش های گلباف و شهداد با فعالیت چهار تشکل خصوصی و با وجود ۷۰ کارگاه متمرکز قالیبافی سهم بسزایی در تولید این صنایع دستی ارزشمند در این استان دارند. تولید سالانه فرش در کرمان ۲۵۰ هزار متر مربع فرش است.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه ما در فیس بوک اشتراک گذاری شاتا