دومین بازارچه صنایع دستی در بازار قلعه محمود کرمان راه اندازی می شود

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: دومین بازارچه صنایع دستی استان کرمان در محل بازار قلعه محمود شهر کرمان راه اندازی می شود .

به گزارش ایسنا منطقه کویر، محمود وفایی در مراسم تقدیر از کارکنان معاونت صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان به مناسبت روز جهانی صنایع دستی اظهار کرد: در حال حاضر نخستین بازارچه صنایع دستی استان کرمان در محل کاروانسرای گنجعلیخان شهر کرمان با بیش از ۴۰ غرفه دایر و فعال می باشد .

وی با بیان اینکه دومین بازارچه صنایع دستی استان با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه کرمان در محل بازار قلعه محمود راه اندازی می شود، افزود: براساس پیگیریهای استاندار کرمان وتوافقات اولیه با اداره کل اوقاف و امور خیریه استان تعدادی از مغازه های وقفی بازار قلعه محمود شهر کرمان پس از تعمیر و مرمت تبدیل به محل عرضه صنایع دستی می شوند .

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با اشاره به اینکه سال ۱۳۹۶ از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» نامگذاری شده است، افزود: خوشبختانه صنایع دستی و هنرهای سنتی این قابلیت را دارند که با کمترین سرمایه اشتغالزایی مناسبی را ایجاد کنند .

وی با تاکید براینکه بدون شک صنایع دستی یکی از محورهای اصلی اقتصاد مقاومتی محسوب می شود، گفت: استان کرمان در حوزه صنایع دستی از ظرفیت های ویژه ای برخوردار است بطوریکه در حال حاضر این استان در حوزه تولید و فروش هنرهای سنتی جزو دو استان برتر کشور است .

وفایی با بیان اینکه استان کرمان در اعطاء تسهیلات مشاغل خانگی بسیار موفق عمل کرده است، افزود: در سال گذشته بیش از ۷ هزار نفر در رشته های مختلف صنایع دستی اموزش دیده اند .

وی از فعالیت بالغ بر ۹۰ هزار نفر صنعتگر صنایع دستی در استان کرمان خبر داد و تصریح کرد: بیشتر این افراد در تولید صنایع دستی استان نقش دارند و صنایع دستی به عنوان شغل اول و یا دوم انها محسوب

می شود .

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با تاکید بر احیاء رشته های منسوخ

صنایع دستی در دولت تدبیر و امید، بیان کرد: در چند سال گذشته رشته های منسوخ استان کرمان با ایجاد نوآوریهای جدید احیاء و به چرخه تولید بازگشته اند.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه ما در فیس بوک اشتراک گذاری شاتا