۴۰۰هزار متر فرش در کرمان بافته خواهد شد/کارگاه بافت فرش بردسیر به زودی افتتاح می شود


        محمدحسینی نژاد سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: بیش از ۲۰ میلیارد صادرات فرش استان کرمان از طریق گمرکات غرب تهران انجام می شود که پیگیر زیر ساخت های صادارت هستیم تا صادرات فرش استان از طریق گمرکات کرمان انجام شود.
    
    وی افزود: در این زمینه اقدام کرده ایم تا در شهرستان هایی که فرش دستباف انجام می شود در این زمینه از رونق بیشتری بهره مند شوند، اکنون در شهرستان راور دو کارگاه فرشبافی با حدود ۳۰۰ نفر اشتغال در شهرستان راور وجود دارد که فرش های مربوط به عتبات عالیات در این مراکز بافته می شود و به زودی یک کارگاه هم در شهرستان بردسیر توسط بخش خصوصی راه اندازی خواهد شد.
    
    حسینی نژاد با اشاره به اینکه بیش از ۷۰ هزار نفر در حوزه فرش استان اشتغال دارند خاطرنشان کرد: تا کنون برای بیش از ۴۰ هزار نفر در این حوزه کارت صادر شده است و از این تعداد بیش از ۱۸ هزار نفر بیمه شده اند و پیگیر بیمه مابقی ثبت نام شدگان هستیم.
    
    سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان همچنین بیان کرد: تیم هایی راه اندازی شده است تا بر روی کیفیت فرش در حوزه مواد اولیه مورد نیار و همچنین نحوه بافت آن تحقیق کنند و این کار در حال انجام است.
    
    وی خاطرنشان کرد: فرش کرمان در سال ۹۳ به عنوان یک برند ثبت جهانی شده است که می توان این اقدام را یک حرکت ماندگار در تاریخ فرش کرمان دانست.

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه ما در فیس بوک اشتراک گذاری شاتا