فراخوان پروژه کمپین داوطلبان میراث جهانی ۲۰۱۷ با عنوان “میراث در دستان ما”

فراخوان پروژه کمپین داوطلبان میراث جهانی 2017 با عنوان  "میراث در دستان ما"

به گزارش روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، این کمپین که زیر نظر سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) فعالیت می نماید، در فراخوان خود اعلام نموده است که طرح های ارسالی توسط مرکز میراث جهانی یونسکو (WHC) در چارچوب برنامه های آن سازمان مدیریت شده و مقرر است با همکاری کمیته هماهنگی خدمات داوطلبانه بین¬المللی (CCIVS) به اجرا گذاشته شود.

هدف از طرح های ارسالی، بالا بردن سطح آگاهی در میان جوانان، جوامع محلی و مراجع ذیربطی است که به حمایت و ترویج میراث جهانی می پردازند.

 همچنین ورود جوانان در حفظ میراث جهانی به واسطه پروژه های واقعی و توانمندسازی آنها از طریق آموزش مهارت های حفاظتی و ظرفیت سازی این افراد به عنوان نسل آینده تصمیم گیرنده، تقویت همکاری پایدار میان سازمان های غیرانتفاعی، مدیران سایت ها و جوامع محلی و در نهایت شناسایی بهترین شیوه ها و توسعه ابزارهای آموزشی غیر رسمی به منظور تسهیل مشارکت ذینفعان در آموزش میراث جهانی از دیگر اهداف این طرح ها می باشد.

داوطلبان باید با مراجعه به سایت http://bit.ly/2cQ1HLa  و تکمیل فرم های مخصوص، طرح های خود را ارسال نمایند. همچنین جهت دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه می توان به سایت whc.unesco.org/document/147507 مراجعه نمود. ضمن آنکه آخرین مهلت ارسال طرح ها ۳۰ نوامبر ۲۰۱۶ برابر با ۱۰ آذر ماه سالجاری می باشد.

گفتنی است سال آتی میلادی دهمین سال تاسیس کمپین داوطلبان میراث جهانی (WHV) می باشد. این کمپین در طول نه سال گذشته، فعالیت های متعددی در زمینه حفاظت و ارتقاء سایت های میراث جهانی انجام داده است.

 

منبع: میراث آریا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه ما در فیس بوک اشتراک گذاری شاتا