۶۵۰ فضای تاریخی در استان کرمان ثبت شده است

فضاهای تاریخی-کرمان

وی افزود: سرزمین ایران به ویژه استان کرمان قابلیت های ویژه از لحاظ گردشگری و جذابیت های تاریخی دارد که در این زمینه ۴۱ منطقه نمونه گردشگری معرفی شده است ازجمله طرز راور، سیرچ، دلفارد، سه کنج، میمند و نقاط متعددی که هرکدام اگر در سایر کشورها بود قابلیت داشت به تنهایی تعداد زیادی گردشگر را جذب کند.

شمس الدینی تصریح کرد: بزرگترین آبشار ایران در عنبرآباد است همچنین قلل جوپار، کویر لوت و… از نقاط  بکر استان کرمان به شمار می روند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان اظهار کرد: تولید شش ونیم میلیون تن محصولات کشاورزی از جمله پسته، گردو و خرما که درکنار آنها تورهای علمی کشاورزی را می توان مطرح کرد.

وی یادآوری کرد: استان کرمان بهشت معادن است که می توانیم تورهای صنعتی را با صنعتگران مختلف دنیا راه اندازی کنیم.

شمس الدینی گفت: در بحث آثار تاریخی و سابقه چندهزار ساله ای که در جای جای استان مطرح است ظرفیت ما حتی از اصفهان هم بیشتر است چراکه از دوره های مختلف تاریخی آثار ارزشمندی داریم.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان افزود: خانه های تاریخی را بایستی تغییر کاربری داده و به بخش خصوصی واگذار کنیم تا با انجام عملیات و آماده سازی به عنوان مکان فرهنگی مورد بازدید همگان قرار گیرند.

وی اظهار کرد: در استان کرمان ۲۵۰۰ اثر وجود دارد، ۶۵۰ فضای تاریخی ثبت شده و شناسایی ۲۵۰ اثر دیگر هنوز تکمیل نشده است.

شمس الدینی بیان کرد: فعلاً ظرفیتهای خوبی برای جذب گردشگر در استان وجود دارد و باید بتوان با ۱۰۰ تا ۴۰۰ دلار تورهای گردشگری ایجاد کرد تا مورد اقبال همگان قرار گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در پایان خاطرنشان کرد: بایستی تلاش کنیم تا استان کرمان در مسیرهای گردشگری کشور تعریف شود.

منبع خبر : isna.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه ما در فیس بوک اشتراک گذاری شاتا