تغییر رویکرد بانک‌های تامین‌کننده تسهیلات صادراتی صنایع دستی

«احمد بالان» در ادامه، سازمان توسعه تجارت را از حمایت‌کننده‌های اصلی صادرات صنایع دستی دانست و افزود: توسعه صادرات صنایع دستی از اولویت‌ها و سیاست‌های مهم معاونت صنایع دستی است و از هم‌اندیشی تمام متخصصان و فعالان در زمینه بازرگانی و صادراتی صنایع دستی به منظور تحقق اهداف راهبردی این معاونت استقبال می‌شود.
وی افزود: ایجاد تغییر در رویکرد بانک‌های تامین‌کننده تسهیلات صادراتی درخصوص دریافت کالاهای ارزشمند صادراتی صنایع دستی تحت عنوان وثیقه به جای دریافت وثیقه‌های اسنادی به منظور اعطای تسهیلات و اعتبارات به فعالان صادراتی حوزه صنایع دستی کشور از مهم‌ترین توافق‌های صورت گرفته در این جلسه به شمار می‌رود.
بالان ادامه داد: در این نشست، با پیشنهاد استفاده از امکانات و ظرفیت‌های در اختیار سازمان‌ها و موسسات دولتی در خارج از کشور به منظور برگزاری نمایشگاه‌های خارجی صنایع دستی با مشارکت صادرکنندگان و فعالان حوزه صنایع دستی موافقت شد.
این مقام مسوول یادآور شد: فراهم ساختن زمینه‌های لازم برای ارتقای سطح ارائه تسهیلات و منابع اعتباری به تشکل‌های غیر دولتی صادراتی صنایع دستی از دیگر موارد مطرح شده در جلسه میز صنایع دستی بود.
وی در پایان گفت: در این جلسه ایجاد کدهای تعرفه صادراتی برای کالاهای قابلیت‌دار صنایع دستی و فراهم کردن بسترهای مناسب به منظور ایجاد اظهارنامه‌های گمرکی برای محصولات اولویت‌دار (جواهرات و زیورآلات) صادراتی صنایع دستی که به صورت فردی(چمدانی) صادر می‌شوند، به تصویب رسید.

منبع خبر : chtn.ir
 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه ما در فیس بوک اشتراک گذاری شاتا