نخستین حراج صنایع دستی کشور ۶ و ۷ مهر برگزار می‌شود

«مصطفی خوشابی» در گفت‌وگو با میراث آریا (chtn)، ادامه داد: با توجه به این که ادارات تنها تا ۹ مهرماه می‌توانند یک دهم درصد از اعتبارات عمرانی خود را به خرید آثار هنری اختصاص دهند، این اکسپو تا این تاریخ تمدید شده ضمن این که از روز گذشته بازدید از اکسپو برای عموم آزاد شده است.

وی با بیان این که در هفته دفاع مقدس ایثارگران، جانبازان، بسیجیان و روحانیون به بازدید از برج میلاد می‌پردازند، تصریح کرد: این افراد نیز می‌توانند از اکسپوی صنایع دستی که در رواق هنر ایرانی در حال برگزاری است، بازدید کنند.

دبیر اجرایی نخستین اکسپوی صنایع دستی کشور با بیان این که فراهم آوردن فضایی برای فروش محصولات صنایع دستی از اهداف اصلی اتحادیه سراسری صنایع دستی است، افزود: خوشبختانه تعدادی از آثار به نمایش گذاشته شده در این نمایشگاه از سوی چندین دستگاه دولتی مورد استقبال قرار گرفته است و هنرمندان هم‌اکنون در حال تولید آثار سفارش داده شده هستند.

خوشابی اظهار داشت: هنرمند باید به دنبال تولید آثاری با کیفیت بالا و جذاب باشد و اتحادیه سراسری صنایع دستی نیز با ایجاد بازار فروش باید رونق‌بخش عرصه صنایع دستی باشد.

وی یادآور شد: نماینده رئیس سازمان زیباسازی شهر تهران در بازدیدی که از این اکسپو داشت، اقدام به خریداری برخی از آثار به نمایش درآمده در اکسپو کرد.

وی در پایان افزود: تاکنون هیچ دستگاهی مبل ۵۵۰ میلیون تومانی حاضر در اکسپو را خریداری نکرده و این اثر همچنان در اکسپو قرار دارد.

منبع خبر : chtn.ir

 

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

صفحه ما در فیس بوک اشتراک گذاری شاتا